LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARI BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON VE MEDİKAL CİLT BAKIMI SOSYAL MEDYA TAKİBİ MEDİKAL CİLT BAKIMI, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARIBIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZI  INSTAGRAMDAN TAKİP EDİN          BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMAPEN UYGULAMALARIMIZI TWITTER DAN TAKİPBIODERMA ITALIANA ESTETICA DERMAPEN VE LAZER EPİLASYON UYGULAMALARIMIZI FACEBOOKTAN TAKİP EDİN
ERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON VE ESTETİK UYGULAMALARERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON VE DİĞER ESTETİK UYGULAMALARERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON-MEDİKAL CİLT BAKIMI-DERMAPEN  VE ESTETİK UYGULAMALARIMIZ

PIERCING / PİRSİNG

PIERCING / PİRSİNG NEDİR?

Piercing ingilizce kökenli bir kelimedir ve deriyi delerek içine takı takmak anlamında kullanılır. Bilinenin aksine piercing / pirsing  uygulamasında ete herhangi bir işlem uygulanmaz. Tüm işlem deriye ve kıkırdağa yapılır. Ülkemizde piercing / pirsing denilince akla, vücudunuzun herhangi bir yerine süs amacıyla takı takma gelir. Vücudunuzun hemen her yerine piercing / piercing uygulaması yaptırmanız mümkündür. Vücudunuzda kaşınızdan tutun da cinsel organlara kadar piercing / piercing uygulaması yapılacak uygun yerler vardır. Piercing / Pirsing  estetik ve güzel görünmeniz açısından önemli iken, takılan piercing / pirsingin vücudunuz tarafından tolere edilmesi de çok önemlidir.

Piercing / piercing sadece vücuda takılan bir süs değil, aynı zamanda sizin yaşam tarzınızı, felsefenizi dünyaya haykırmanızdır.  Bu sebeple piercing / pirsing hem beden hem de akıl süsünüzdür. Kendinizi dünyaya ifade etme şeklinizdir. Piercing / pirsing sizin için bu kadar önemli iken yanlış uygulamalar yüzünden hayatınızın kabusu olmamalıdır.

Piercing / Pirsing Nasıl Uygulanır?

Piercing / Pirsinginizi çok iyi aydınlatılmış, temiz, hijyenik yerlerde yaptırmalısınız. Piercing / pirsing uygulamasında  çeşitli boyda iğneler ve bu iğneleri tutmada kullanılan çeşitli aletler  bulunmaktadır. Bu iğnelerin, aletlerin ve bunları kullanacak olan uzmanın hijyeni çok önemlidir. Merkezimizdeki piercing / pirsing uygulamalarında her şahıs için ayrı ve tek kullanımlık iğnelerle çalışılmaktadır. Uygulamalarımızda kullanılan aletler “autoclave” denilen ve ısı sterilizasyonu yapan özel makinalarda steril edilmektedir. Piercing / pirsing uygulamasının hemen öncesinde uzman, muhakkak ellerini sterilize etmeli ve ardından cerrahi eldiven takmalıdır. Tek kullanımlık iğnelerle piercing / pirsing takılacak bölge steril edilip  delindikten sonra, aksesuar delikten geçirilerek birinci aşama tamamlanmış olur. Piercing / pirsing olarak ilk takacağınız takı standart bir takıdır ve uygulama bölgesinin alışması için özel olarak cerrahi çelikten yapılmıştır. Uygulamanın devamında bölgeye iyileşmeye yardımcı olacak kremler sürülür  ve işlem tamamlanır. Piercing / pircinginize nasıl bir bakım yapmanız gerektiği uygulama sonrası uzmanlarımız tarafından detaylı olarak size anlatılacaktır. Bakım, piercing / pirsinginiz ile oynama ve onu daha çok sevmenizi sağlayacaktır. İltihaplanma ve alerjik reaksiyonlardan etkilenmemek için cerrahi çelik, titanyum, 14 karat altın ve niyobyum gibi metallerden yapılmış takılar kullanılması önemlidir. Merkezimizde dünyaya kendinizi ifade etmenizi sağlayacak bir piercing / pirsing takı bulmanız çok kolay olacaktır.

Merkezimizde piercing / pirsing uygulamaları medikal bayan personeller tarafından yapılmaktadır.

Nerelere Piercing / Pirsing Yapılır

Kulak Piercingi / Pirsingi

En fazla piercing / pirsing yaptırılan yer kulaklarımızdır. Bu bölgedeki uygulamalar diğer bölgelere nazaran daha çabuk iyileşir. Ancak kulak formu insandan insana farklılık göstermektedir. Bu sebeple merkezimiz uygulamalarında öncelikle kulak anatominiz belirlenmekte ve piercing / pirsing taktırmak istediğiniz bölgenin uygunluğu değerlendirilmektedir.

Dudak Piercing / Pirsing

Dudak, piercing / pirsing uygulamaları için sıkça kullanılan bir bölgedir. Labret olarak tanımlanan ve alt dudak ile çene ortasında yer alan bölge en çok tercih edilen yerlerdendir.  Dudak piercing / pirsing uygulamaları en çabuk iyileşme gösteren bölgelerdendir. Dikkat edilmesi gereken husus ise, takılan piercing / pirsingin dişe ve diş etine temasından ötürü iltihaplanmayı engelleyecek malzemlerden yapılmış olmasıdır.

Ağıziçi ve Dil Piercing / Pirsing

Son yıllarda popülaritesi artan piercing / pirsing bölgelerinden biridir. Bölgedeki kan akışının çok fazla olması iyileşmenin çabuk olmasını sağlar. Ağız içinin bakteri bakımından zengin olması piercing / pirsingin bakımını önemli hale getirir. Merkezimizden bu bölgelerin daha sağlıklı olması için gerekli ağız gargaralarını rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Burun ve Yüz Piercing / Pirsing

Hindistan ve Afrikada uzun yıllardır bir kültür olarak kullanılan burun ve yüz piercing / pirsingleri ABD, Avrupa ve Ülkemizde de son yılların trendi haline gelmiştir. Özellikle burun bölgesinde çok dar olmayan piercing / pirsing takılar kullanılması merkezimizce tavsiye edilmektedir. Burun bölgesindeki takıların iyileşme tamamlanmadan çıkarılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde uygulamanın yenilenmesi gerekebilir.

Vücut Piercing / Pirsing

Göğüs, sırt, ense gibi bölgelere, göbek deliğine ve hatta göğüs ucuna piercing / pirsing taktırmak mümkün. Bu bölgelere yapılan uygulamalar özellikle bayanların kendilerini daha güzel ve daha çekici hissetmelerini sağlıyor. Bu gerekçenin yayılması, bu bölgelerine piercing / pirsing yaptıranların sayısının hızla artmasına da sebep oluyor.

 
            Diğer piercing / pirsing bölgelerini ve uygulama noktalarını aşağıdaki resimden detaylı olarak inceleyebilir yada merkezimizle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 Sayfamızda size uygun muhakkak bir kampanyamız vardır. Uygun fırsatları kaçırmamak için kampanyalarımız bölümünü inceleyebilir yada instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Güzel Kalın...


DİĞER UYGULAMALARIMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

LAZER EPİLASYON
MEDİKAL CİLT BAKIMI
DERMATERAPİ
PIERCING / PİRCİNG
KALICI MAKYAJ
SAÇ SİMÜLASYONU

ESTETİK UYGULAMALARIMIZ BIODERMA ITALIANA ESTETICALAZER EPİLASYONDA ÜSTÜN SONUÇLARNEDEN DAHA FAZLA ÖDEYESİNİZLAZER EPİLASYONDERMATERAPİ MEDİKAL CİLT BAKIMI KALICI MAKYAJPIERCING / PİRSİNGDERMAPEN DERMAROLLER PRP CİLT GENÇLEŞTİRME YENİLEMEPRP SAÇ TEDAVİSİ UYGULAMALARI