LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARI BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON VE MEDİKAL CİLT BAKIMI SOSYAL MEDYA TAKİBİ MEDİKAL CİLT BAKIMI, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARIBIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZI  INSTAGRAMDAN TAKİP EDİN          BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMAPEN UYGULAMALARIMIZI TWITTER DAN TAKİPBIODERMA ITALIANA ESTETICA DERMAPEN VE LAZER EPİLASYON UYGULAMALARIMIZI FACEBOOKTAN TAKİP EDİN
ERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON VE ESTETİK UYGULAMALARERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON VE DİĞER ESTETİK UYGULAMALARERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON-MEDİKAL CİLT BAKIMI-DERMAPEN  VE ESTETİK UYGULAMALARIMIZ

DERMATERAPİ

DERMATERAPİ   GÜZELLİĞİ

DERMAPEN – DERMAROLLER - DERMASTAMP UYGULAMALARI

 

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun çaba gösteren bilim insanı her geçen gün yeni teknolojileri oluşturuyor. Gelişen teknolojiler ise estetik yöntemlerini bir taraftan şekillendirirken diğer taraftan yeni uygulamaları ortaya çıkarıyor.   Farklı yöntemlerin aynı amaç için çalıştıklarını görmek ise hiç şaşırtıcı değil artık.  Dermapen, dermaroller ve dermastamp da aynı amaç için çalışan farklı uygulamalar. Hepsinin tek amacı var; cildin yenilenmesi, canlanması ve yeni bir görünüm kazanması. 

Kolaylıkla uygulanabilmesi, zaman almaması, etkin ve başarılı sonuçları ve çok kısa iyileşme süresi avantajları sebebiyle dermapen, dermaroller ve dermastamp alternatif gençleşme ve güzelleşme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

            Her ne kadar belirtilen yöntem karşımıza sıklıkla dermapen, dermaroller ve dermastamp isimleriyle çıksa da, yöntemin genel ve doğru adı dermaterapidir. Dermaterapide kullanılan araçlara bağlı olarak yönteme dermapen, dermaroller veya dermastamp denilmektedir. Dermapen, dermaroller ve dermastampın uygulama araçlarının çalışma sistemleri hakkında biraz bilgi sahibi olmanın faydalı olacağını değerlendiriyoruz.

DERMAPEN

Mikro boyuttaki çok sayıda iğnenin özel tasarlanmış elektrikli teknik sayesinde çok hızlı bir şekilde deriye batırılması işlemi kısaca dermapen olarak adlandırılmaktadır. Dermapen uygulamalarında her hasta için kaç mm’lik iğneli aparat kullanılacağı belirlenerek ayarlanır. Dermapen acısız bir  uygulamadır ve her hastaya ayrı iğneli aparat kullanılır. Dermapen, kendisine benzeyen diğer yöntemler olan dermaroller ve dermastamp ile benzer sonuçlar verir.

 

DERMAROLLER

1-2 mm boyutlarındaki iğnelerin, uygulama yapılan cilt üzerinde, sürekli dönmekte olan bir mekanizmanın üzerine yerleştirilmesi sonucu oluşan  sistemin, cilt ile temas ettirilmesi sonucu oluşan etkileşime dermaroller denmektedir. Ciltteki pekçok sorunun giderilmesinde kullanılan dermaroller, cildin uyarılmasını ve genç kalmasını sağlar.

DERMASTAMP

Mekanizmasında boyu 0,5 mm ila 2,5 mm arasında değişen iğnecikler bulunan ve cilde saniyede 50 ila 150 vuruş yapabilen, vuruş sonrası, içindeki  antiagent deposunda bulunan ürünü cilde yayan sistemin genel adıdır dermastamp.  Bu sistemde cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan ürünler ile leke veya yaşlanma karşıtı ürünler dermastamp cihazının haznesine konulur ve aynı anda cilde verilerek etkinin artırılması sağlanır.

Dermaterapi uygulamasında ister dermapen, ister dermaroller, isterseniz dermastamp kullanın, hepsinde yer alan çok sayıdaki ve milimetrik iğneler sayesinde, sistemli olarak  açılan mikrokanallar deri tarafından sanki yaraymış gibi algılanırlar. Bu yüzden dermaterapi (dermapen – dermaroller – dermastamp) sonrası deri kendi içinde bir yenileme / tamir mekanizmasını harekete geçirir. Deri içinde yine büyüme faktörlerinin salgılanması nedeni ile hyalüronik asid, kollajen, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesi bu mekanizmanın en önemli fonksiyonlarından bir tanesidir.

Deride gerçek anlamda bir yara olmadığı için vücudun doğal olarak  ürettiği  tüm bu maddeler cildinizde yaşlanma karşıtı / anti-aging etki sağlar. Ayrıca dermaterapi de kullanılan cihazın (dermapen – dermaroller – dermastamp) ciltte oluşturduğu mikro  delikler sayesinde cildin beslenmesi için gerekli tüm zengin minerallerin cilt altındaki tabakaya ulaşması sağlanır. Bu sayede ince çizgilerin ve kırışlıklıkların azaldığını, yanık, akne skarları ve benzerlerinin hafiflediğini açık ve net olarak görebiliyorsiniz. Dermaterapi sistemi  dermapen – dermaroller – dermastamp  etkisi ile dermal terapi yapan ürünlerin etkilerini bir araya getiren eşsiz bir uygulama.

Dermaterapi, merkezimizde cilt ve beden yapınıza bağlı olarak ve sizin istekleriniz de göz önünde bulundurularak,  dermapen – dermaroller – dermastamp cihazlarından bir veya gerektiğinde birden fazlası kullanılarak uzman personellerimiz tarafından uygulanabilmektedir. Bu sayede  göz altı morluklarınızdan ve torbalarınızdan,  akne ve yanık lekelerinizden, cilt çatlaklarınızdan,  ince-derin çizgi ve kırışıklıklarınızdan güvenli bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Dermaterapi uygulamalarında (dermapen – dermaroller – dermastamp) en önemli hususlarından biri tedavi sürecini aksatmamaktır. Her ne kadar ilk seansta olumlu ve gözle görülür sonuçlar elde edecek olsanız dahi, seans sürelerine sadık kalmanız  sorunlu bölgenizin daha hızlı düzelme sürecine girmesini sağlayacaktır. 

Uzmanlarımız Dermaterapi uygulaması (dermapen – dermaroller – dermastamp) sırasında henüz daha mikro kanallar açık iken probleminizin türüne uygun özel hücreler içeren serumları tavsiye ederek uygulayacak ve cildinizin yenilenme sürecine ekstra katkı sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki, dermaterapi uygulamaları (dermapen – dermaroller – dermastamp) sırasında PRP ile elde edilen serumların kullanılması eşsiz sonuçlar elde etmeniz bakımından çok önemlidir. PRP içerisinde  hem yara iyileşmesini hızlandıran, hem de deriyi gençleştiren büyüme faktörleri çok sayıda bulunmaktadır.

            Merkezimizde dermaterapi uygulamaları (dermapen – dermaroller – dermastamp) sorunun ne olduğuna, kaynağına ve derecesine bağlı olarak  6-8 seans şeklinde uygulanmaktadır. Seanslar yapılan işlemin derinliğine ve cildinizin yapısına göre 1-2 hafta arasında olabilmektedir.

Dermaterapi uygulamaları (dermapen – dermaroller – dermastamp) kullanımı güvenli, acısız ve ağrısız uygulamalardır.  Sorunlu bölgenin büyüklüğüne ve derecesine bağlı olmakla birlikte seanslarımız ortalama 30 dakika sürmektedir. Merkezimizdeki uygulamalar sonrası cildinize özel ve farklı bir bakım yapmanıza gerek yoktur ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Sizlere uygun uygulamaları ve Dermaterapi (dermapen – dermaroller – dermastamp)   hakkında ayrıntılı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilir, yada bizleri ziyaret edebilirsiniz. Sayfamızda size uygun muhakkak bir kampanyamız vardır. Uygun fırsatları kaçırmamak için kampanyalarımız bölümünü inceleyebilir yada instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

Güzel Kalın...

DİĞER UYGULAMALARIMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

LAZER EPİLASYON
MEDİKAL CİLT BAKIMI
DERMATERAPİ
PIERCING / PİRCİNG
KALICI MAKYAJ
SAÇ SİMÜLASYONU

ESTETİK UYGULAMALARIMIZ BIODERMA ITALIANA ESTETICALAZER EPİLASYONDA ÜSTÜN SONUÇLARNEDEN DAHA FAZLA ÖDEYESİNİZLAZER EPİLASYONDERMATERAPİ MEDİKAL CİLT BAKIMI KALICI MAKYAJPIERCING / PİRSİNGDERMAPEN DERMAROLLER PRP CİLT GENÇLEŞTİRME YENİLEMEPRP SAÇ TEDAVİSİ UYGULAMALARI