LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARI BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON VE MEDİKAL CİLT BAKIMI SOSYAL MEDYA TAKİBİ MEDİKAL CİLT BAKIMI, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARIBIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZI  INSTAGRAMDAN TAKİP EDİN          BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMAPEN UYGULAMALARIMIZI TWITTER DAN TAKİPBIODERMA ITALIANA ESTETICA DERMAPEN VE LAZER EPİLASYON UYGULAMALARIMIZI FACEBOOKTAN TAKİP EDİN
ERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON VE ESTETİK UYGULAMALARERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON VE DİĞER ESTETİK UYGULAMALARERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON-MEDİKAL CİLT BAKIMI-DERMAPEN  VE ESTETİK UYGULAMALARIMIZ

LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Saçlarımız ve vücudumuzdaki diğer kıllar sanki yabani sarmaşıklar gibidir. Siz onları kestikçe onlar kendilerine yeni alanlar bulup, vücudumuzun her alanına hızla yayılırlar; sırtımız, kollarımız, göbeğimiz, bacaklarımız, kalçalarımız ve hatta yüzümüz. Hepimiz saçlarımızın sık olmasını isterken vücudumuzun diğer yerlerinde kıl görmeye dayanamayız.   Saçın ve kılların uzaması aslında doğal bir süreçtir. Yaşınıza ve hormanal durumunuza göre bu uzamalar bazen can sıkıcı bir hal alırlar ve fazlaca uzayarak vücudunuzun her yerine yayılırlar. Bu can sıkıcı durum sizleri ağda veya traş gibi çözümlere iter. Bu çözümler bir süreliğine neşenizi yerine getirir ama kısa süre sonra aynı can sıkıcı durum tekrar oluşur.  Bu tür geçici çözümler tüylerinizi tekrar geri getirecektir.  Hem de daha sert ve daha fazla olarak. 

Sürekli olarak tekrar eden ağda ve traşlama benzeri çözümler, hem can sıkıcı ve acı verici olmakta, hem de sürekli zaman kayıpları yaratmaktadır.  Ayak parmaklarınızdan tutun da yüzünüze kadar yayılmış olan istenmeyen tüylerden kurtulmak için  yaptığınız o kadar geçici çözümlerden sonra, lazer epilasyona başvurmak kadın erkek herkes için kaçınılmaz. Tüm dünyada, istenmeyen tüyler için şu anda geçerli olan en etkili ve en başarılı çözüm lazer epilasyondur.  Üst seviyede kesin çözüm üreten ve herkesin başvurduğu lazer epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Çalışır?

Lazer epilasyon, traş olmaktan, ağda ve cımbız acısı çekmekten sıkılanların denemesi özellikle tavsiye edilen ve tarafımızdan da güncel teknoloji kullanılarak üst seviyede eğitilmiş uzman personel tarafından uygulanan kalıcı bir çözüm yöntemidir. Lazer epilasyon hem dünyada hem de ülkemizde çok sık başvurulan ve merkezimizde başarıyla uygulanan, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemidir.

          Lazer epilasyonda esas prensip; istenmeyen tüy köklerine lazer ışığı verilerek tüy köklerinin yakılması ve tekrar çıkmamak üzere yok edilmesidir. Günümüzden yaklaşık 30 sene önce uygulanmaya başlayan lazer epilasyon yöntemi, kendi teknolojisini geliştirmiş ve bu gelişim ile daha ucuz, daha acısız, daha ağrısız, daha başarılı ve daha tercih edilen hale gelmiştir.

            Lazer epilasyon cihazları el ile kontrol edilen cihazlardır. Uzmanımız cildinize lazer epilasyon cihazının ürettiği lazer enerjisini uygun şekilde gönderir. Lazer epilasyon cihazından gelen bu enerji, istenmeyen tüy köklerine ulaşır. Lazer epilasyon cihazından tüy köklerine gelen bu enerji, istenmeyen tüy kökü tarafından absorbe edilir. Absorbe edilen bu lazer enerjisi, tüy kökünün uzama konusundaki işlevini kaybetmesine sebep olur. Lazer epilasyon, uygulama esnasında uzayarak ve deri yüzeyine çıkmış olan istenmeyen tüylerinize etki eder. Fakat lazer epilasyon uygulanması sırasında vücudunuzda halen deri altında olan ve tüy kökü tarafından büyütülen başka tüyler de bulunmaktadır.  Lazer epilasyonun henüz deri üzerine tam olarak çıkmamış tüyler üzerindeki etkisi, çıkmış olanlara göre çok daha fazladır. Bu sebeple, istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyonun birden fazla seans olarak uygulanması gerekmektedir. Ortalama olarak 6 veya 8 seanslık lazer epilasyon uygulamaları idealdir.

   Hangi Ciltler İçin Lazer Epilasyon Uygundur?

Lazer epilasyon ne yazık ki herkes için uygun olmayabilir.  Lazer epilasyon uygulamaları 100 kişiden yaklaşık olarak 90’nında başarılı olmaktadır. Çok koyu renk bir cilde sahipseniz lazer epilasyon sizin için uygun olmayabilir. Ancak cildinizin renginin koyu olup olmadığına kendinizin veya etrafınızdaki yakınlarınızın karar vermesi de uygun değildir. Bu kararı ancak, lazer epilasyon konusunda uzman olan kişiler verebilir. Merkezimizde, uygulama öncesi cilt analizi yapılarak, lazer epilasyona uygun olup olmadığınıza karar verilmektedir. Ardından lazer epilasyon deneme seansı uygulanıp niahi karar verilmektedir.

Çok açık renkli tüylere sahip kişilerde de lazer epilasyon uygulamalarında başarı düşebilmektedir. Aynı, koyu cilt rengine sahip olanlardaki gibi açık renk tüylere sahip olanlara da merkezimizde cilt analizi yapılarak deneme lazer epilasyon seansından sonra karar verilmektedir. Çok koyu cilt rengine veya çok açık renk tüylere sahip olanlarda lazer epilasyon seans sayıları arttırılarak merkezimizde çoğunlukla başarı sağlanabilmektedir. 

Lazer Epilasyon Sonrası Vücut Bakımı

Lazer epilasyon, kullanılan cihaza bağlı olarak uygulama esnasında az ağrı ve acı verebilir. Lazer epilasyon teknolojisindeki gelişmeler neticesinde uygulama bölgesine sürekli soğuk hava verilmektedir. Verilen bu soğuk hava uygulamanın ağrısız ve acısız olmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon teknolojisinin gerisinde kalan cihazlarla yapılan uygulamalarda acı eşiğinize göre acı hissini algılarsınız. Merkezimizde kullanılan lazer epilasyon cihazları güncel teknolojiye sahip olduğundan soğutma uygulamalıdır ve buz başlık içermektedir. Epilasyon  süresince, seans aralarında ve sonrasında  düzenli cilt bakımınızı yaptırmanız, uygulamanın sizin için kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Uygulama sonrası yapmanız gerekenler merkezimizde sizlere ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Ayrıca lazer epilasyon seanslarını merkezimizde yaptıranlara cilt bakımları çok özel fiyatlarla uygulanabilmektedir. Merkezimizdeki cilt bakımı uygulamaları için cilt bakımı sayfamızı ziyaret edebilir yada bizi arayabilirsiniz. 

Lazer Epilasyon Hakkında Yanlışlar ve Doğrular

Lazer epilasyonun sadece kadınlara uygulandığına dair yaygın bir kanaat vardır. Halbu ki uygulama erkeklerde de yapılabilir ve çok başarı ile uygulanabilir.

 

Lazer epilasyonun sadece yüzdeki istenmeyen tüylere uygulandığına dair bilgi yanlıştır. Uygulama, ayak parmaklarından yüze kadar her bölgeye sorunsuzca uygulanabilmektedir.

 

Lazer epilasyonun çok pahalı olduğu inanışı yanlıştır. İyi bir araştırma ile uygun fiyatlı yerler bulmanız mümkündür. Aşırı lüks olan merkezlerin lükslüğü tüylerinizden daha çabuk kurtulmanızı sağlamayacaktır. Fakat hijyenik olmayan, sağlıksız ve çok ucuz yerlere de şüpheyle yaklaşıp  uzak durmanızda yarar vardır.

  

Sizlere uygun uygulamaları ve lazer epilasyon hakkında ayrıntılı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilir, yada bizleri ziyaret edebilirsiniz. Sayfamızda size uygun muhakkak bir kampanyamız vardır. Uygun fırsatları kaçırmamak için kampanyalarımız bölümünü inceleyebilir yada instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

Güzel Kalın...DİĞER UYGULAMALARIMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

LAZER EPİLASYON
MEDİKAL CİLT BAKIMI
DERMATERAPİ
PIERCING / PİRCİNG
KALICI MAKYAJ
SAÇ SİMÜLASYONU


ESTETİK UYGULAMALARIMIZ BIODERMA ITALIANA ESTETICALAZER EPİLASYONDA ÜSTÜN SONUÇLARNEDEN DAHA FAZLA ÖDEYESİNİZLAZER EPİLASYONDERMATERAPİ MEDİKAL CİLT BAKIMI KALICI MAKYAJPIERCING / PİRSİNGDERMAPEN DERMAROLLER PRP CİLT GENÇLEŞTİRME YENİLEMEPRP SAÇ TEDAVİSİ UYGULAMALARI