LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARI BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON VE MEDİKAL CİLT BAKIMI SOSYAL MEDYA TAKİBİ MEDİKAL CİLT BAKIMI, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMATERAPİ (DERMAPEN DERMAROLLER) UYGULAMALARIBIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIMIZI  INSTAGRAMDAN TAKİP EDİN          BIODERMA ITALIANA ESTETICA LAZER EPİLASYON, MEDİKAL CİLT BAKIMI VE DERMAPEN UYGULAMALARIMIZI TWITTER DAN TAKİPBIODERMA ITALIANA ESTETICA DERMAPEN VE LAZER EPİLASYON UYGULAMALARIMIZI FACEBOOKTAN TAKİP EDİN
ERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON, DERMAPEN VE MEDİKAL CİLT BAKIMI UYGULAMALARIERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON VE ESTETİK UYGULAMALARERKEKLERE İÇİN LAZER EPİLASYON VE DİĞER ESTETİK UYGULAMALARERKEKLER İÇİN LAZER EPİLASYON-MEDİKAL CİLT BAKIMI-DERMAPEN  VE ESTETİK UYGULAMALARIMIZ

ERKEKLERE


BAKIMLI ERKEK

 

Yaşantımızda güzellik kavramı daha çok kadınları tanımlamak için kullanılıyor. Fakat kadınların erkeklerden bahsederken "güzel adam" dediklerini pek çok erkek bilmiyor. Bilenler ise bayağı yol katetmiş durumda. Hem kendiniz hem de başkaları için güzel adam olmak çok da zor değil. Sadece biraz sabır ve ilgi işi.  

 

Erkekler öncelikle “bakımlı olmak” ifadesinin içerisini klasik olarak; temiz saçlar, klasik nemlendirici sürülmüş cilt, batık sorunu olmayan sakal bölgesi olarak görüyorlar. Ancak günümüz  “bakımlı erkek” ifadesinin içerisinin bunlarla sınırlı olmadığını ve bakımın erkekçesinin de olduğunu bilmek her erkeğin hakkı.

 

ERKEKLERİN CİLDİ NEYE İHTİYAÇ DUYAR

 

Kadınların cilt ihtiyaçları ile erkeklerin cilt ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Kadınlara uygulanan cilt bakım sistematiğinin erkeklere uygulanması, istenilen sonuçların alınmasını engeller. Erkek cildi yapısal olarak daha fazla kolajen ürettiğinden daha kalın ve serttir. Benzeri şekilde erkek tüy yapıları ve özellikle sakalları çok daha sert ve kalın bir yapıya sahiptir.  Erkek bakımında sadece farkın bu olduğunu düşünmek te yanıltıcı olur. Erkeklerin bakım rutinleri kadınlara göre çok daha kısadır. Bazen ise hiç yoktur. Erkeğin bu tür uygulamalardan sıkılgan yapısını da ortaya koyarsak bakım uygulamalarının farklı olması gerektiği tam olarak ortaya çıkmış olur.

 

ERKEKLERDE CİLT SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

 

1-Sakal ve özellikle boyun bölgesindeki batık sorunları

2-Solgun ve Sertleşmiş Bir Yüz

3-İstenmeyen Bölgelerde Kıllanma

 

1-Sakal ve Özellikle Boyun Bölgesindeki Batık Sorunları

 

Bakım uygulamalarından uzak duran erkeklerin neredeyse tamamında batık kıl sorununa rastlanır.  Batık kıl sorunu oluşan bölgede iltihaplanma , sivilcelenme ve kızarıklık kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu bölgenin günlük olarak traş edilmesi sorunun daha da büyümesine sebep olur. Erkeklerin çoğunluğu ilkel bir yöntemle batık kılı iğne ucu kullanarak çıkartmaya çalışırlar ve bölgeyi iyice tahriş ederler. Batık oluşumu kapanmış gözeneklerden ötürü kendisine yol bulamayan kılın  deri altında uzamaya devam etmesinden kaynaklanır. Batık sorunu yaşamayan erkeklerin sırrı çok basittir; medikal cilt bakımı ve gerekli hallerde lazer epilasyon

 

Medikal cilt bakımı, kapanmış olan gözenekleri açarak, kılların doğal yollarını kullanıp cildin dışına çıkmasını sağlar. Her ay düzenli olarak yapılacak medikal cilt bakımı ve günlük olarak kullanılacak cilt bakımı sonrası nemlendiriciler batık sorununun en iyi çözümlerindendir. Merkezimizde erkek cilt yapısına uygun medikal cilt bakımı uygulamaları yapılmaktadır. İlk kez medikal cilt bakımı yaptıracak olan erkeklerde uygulama yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir. Tekrarlanan cilt bakımı uygulamalarımızda erkek cilt yapısına uygun medikaller ve aletler kullanıldığından süre, tekrar sayısına bağlı olarak 30 dakikaya kadar düşmektedir. Merkezimizde düzenli medikal cilt bakımı yaptırmanın çok masraflı olmadığını, şaşıracağınız rakamlarla hizmet alabileceğinizi lütfen unutmayın. Medikal cilt bakımı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Batık sorunu yaşayan erkeklerde bazen inatçı kıl durumuna rastlanabilir. Ne kadar medikal cilt bakımı yapsanız da nadir olarak kıl kendi yolunu kullanmayı rededebilir. Bu gibi az rastlanan durumlarda ise bu inatçı kıllara merkezimizde lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. İnatçı kıl köküne lazer epilasyon uygulaması yapılarak, kılın tekrardan üremesi engellenir. Bu inatçı kıl tekrardan büyüyemez  ve sorununuzdan tamamen kurtulmuş olursunuz. Aynı şekilde yüzünüzün veya vücudunzun belli bölgelerinde kıl çıkışını durdurabilirsiniz. Bu şekilde istenmeyen kıllarınız varsa ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanız faydalı olacaktır.

 

2-Solgun ve Sertleşmiş Bir Yüz

 

Günümüz erkeği yoğun çalışma temposu, dengesiz beslenme ve cildine yapışan şehrin tüm artıkları yüzünden sertleşmiş bir cilt görüntüsüne sahiptir. Bu görüntü normal erkek cilt yapısı sertliğinin çok ötesindedir ve sanki erkeğe tüm gün güneş veya soğuk havada dışarda çalışmış izlenimi verir. Bu izlenim aynı zamanda yüzünüzde bir bıkkınlık ve yorgunluk görüntüsü oluşturur. Dışarıya karşı itici olursunuz. Bu iticilikten kurtulup, çevrenize güven, huzur ve karşınızdakinin beklentilerine karşılık verebilmeniz için erkek cilt yapısı sertliğinden daha fazla olmayacak oranda sert, ışıl ışıl, temiz ve canlı bir cilde sahip olmalısınız. Böyle bir cilt, sosyal çevrenin modern çağımız erkeğinden  vazgeçilemez  bir beklentisidir.

 

Erkekler İçin Profesyonel Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Merkezimizde profesyonel medikal cilt bakımınıza başlamadan önce uzman estetisyenimiz cildinizi  elektronik mikroskop ile analiz eder. Cilt bakım cihazının loopı (büyüteç) ile cildinizi yakından inceleyerek cildinizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını belirler. Bu inceleme ile cilt tipiniz ve cildinize uygun olan ürünler belirlenir. Profesyonel medikal cilt bakımı uygulamasının devamında ;

 

Cildiniz cilt temizleme sütü ile temizlenerek işleme başlanır.

 

Cildinize  peeling uygulaması yapılarak cildinizdeki  ölü hücreler arındırılır.

 

Gözeneklerin açılması için cildinize  ozon buharı uygulaması yapılır.

 

Cildiniz  yumuşayıp gözenekler açıldıktan sonra, cildinizdeki  komedonlar (siyah nokta) vakum yöntemi veya trikomedon ile alınarak temizlenir.

 

Cildiniz yüksek frekansla dezenfekte edilir ve sakinleştirilir.

 

Cilt tipinize  uygun serum ve ampul iyontoferez ile cildinize  yedirilir.

 

Cildinize  uygun maske ince bir tabaka halinde sürülür. Maskeli olarak 10-15 dakika bekletildikten sonra cildiniz  temizlenir.

 

Cildinizdeki gözenekler  tonik uygulamasıyla sıkılaştırılır.

 

Sıkılaştırılmış cildinizin yapısına uygun olan  nemlendirici ve rahatlatıcı krem ile cilde hafif masaj yapılır ve işlem tamamlanır.

 

Bir erkek medikal cilt bakımı yaptırdığınızda neler değişir?

 

Cildindeki gözenekler temizlenir. Temizlenen gözeneklerin içleri açılır ve siyah nokta  batık, normal veya batığa bağlı sivilce ve traş sonrası kızarıklık gibi sorunlar  oluşmaz.

  

Cildindeki gözeneklerin temizlenmesiyle deriye ihtiyaç duyduğu, fakat bu zamana kadar alamadığı oksijen rahatlıkla aktarılmaya başlar.

 

Temizlenmiş gözeneklerden yeterli oksijen alımının sağlanmasıyla cilt toparlanır ve o eski sararmış, solgun ve yorgun halinden uzaklaşmaya başlar. Cildi tazelenir ve ferah bir görüntü alır. 

 

Gözeneklerin temizlenmesiyle cilt açılan gözeneklerden ihtiyaç duymadığı ve kendisi için zararlı olan toksinleri ve lenf drenajı rahatlıkla dışarı atar.

 

Cildin biyolojik ph dengesi düzene sokulur.

 

Cilt sıkılaşır ve pürüzsüz, sağlıklı, ışıltılı bir görünüm oluşur

 

Ortalama 90 dakika süren erkekler için profesyonel medikal cilt bakımından sonra ölü hücrelerinizden ve siyah noktalardan kurtulmuş, cilt üzerinde oluşan ve cildi kötü gösteren lekelenmelerden arınmış, olursunuz. Cildinizdeki yağın yerini gerekli seviyedeki nem almış ve cildiniz sıkılaşmış olur. Teninizi yeni doğmuş gibi taze hisseder ve çok daha genç görünürsünüz.  

 

Profesyonel medikal cilt bakımınızın amacı sadece güzel görünmek değildir. Aynı zamanda beden ve ruh sağlığımızı da   korumaktır. Işıl ışıl ve sağlıklı görünen bir cilt, tüm çevremizle olan ilişkilerimizi olumlu yönde etkiler. Özgüvenimizin yerine gelmesini sağlayan bakımlı bir cilt, gelecekteki başarılarımızın önemli bir destekçisidir. Moral eğrimizin sürekli artıya doğru çıkmasını sağlar. Bu sebeple her erkek, günlük olarak yaptığı cilt bakımlarının yanı sıra muhakkak ayda en az bir kez profesyonel cilt bakımını yaptırması gereklidir.

 

3-İstenmeyen Bölgelerde Kıllanma

 

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de istenmeyen bölgelerde can sıkıcı kıllanmalar oldukça yaygındır. Erkeklerin çoğu bu sorunun sadece kendilerinde olduğunu sanırlar. Halbuki hiç de yalnız değillerdir. Pekçok erkek aynı sorunu yaşar ancak dile getiremez. Erkeklerde istenmeyen bölgelerde aşırı kıllanma sorunu çok rahat çözülebilen bir sorundur. Sık sık televizyon ekranlarında boy gösteren erkek mankenlerin, sporcuların ve sanatçıların pırıl pırıl, kıl sorunu olmayan vücütlarının doğuştan böyle olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu sorunsuz vücutların mimarı iyi uygulanmış bir lazer epilasyondan başka bir şey değildir.

 

Erkekler istenmeyen kıllanmalardan merkezimizde uygulanan erkeklere özel lazer epilasyon sistemi ile kısa sürede kurtulabilirler. İki kaş arasındaki kıllanmalarınızdan, yanak ile göz alt kapağı arasındaki bölgede çıkan siyah kıllarınızdan tutun da sırtınızda, göğüsünüzde ve bacaklarınızdaki istenmeyen tüm kıllarınızdan acısız ve ağrısız şekilde 6 ila 8 seans arasında kurtulabilirsiniz. Erkekler kadınlara göre bu konuda daha şanslıdırlar. Kadınlarda seans aralıkları ortalama 30 gün iken bu aralık erkeklerde 15 gün civarındadır. Bu da erkekler için istenmeyen kıllardan kurtulmanın yaklaşık olarak 3-4 ay içerisinde tamamlanması demektir.

 

Nasıl ki erkekler kadınlarda istenmeyen bölgelerde kıl görmek istemiyorsa, kadınlar da erkeklerde istenmeyen bölgelerde kıl görmek istemezler. Çok kısa sürede ve uygun ücretlerle bu sorundan kurtulmanızın mümkün olduğunu artık biliyorsunuz. “Bakımlı ve güzel erkek” ifadesinin içeriğinin  artık geliştiği ve değiştiği çağımızda  yerinizi almanızın zamanı gelmedi mi sizce de...

ESTETİK UYGULAMALARIMIZ BIODERMA ITALIANA ESTETICALAZER EPİLASYONDA ÜSTÜN SONUÇLARNEDEN DAHA FAZLA ÖDEYESİNİZLAZER EPİLASYONDERMATERAPİ MEDİKAL CİLT BAKIMI KALICI MAKYAJPIERCING / PİRSİNGDERMAPEN DERMAROLLER PRP CİLT GENÇLEŞTİRME YENİLEMEPRP SAÇ TEDAVİSİ UYGULAMALARI